O Cafézii

Cafézia – revoluční spojení kávy a bylin

VÝBĚROVÁ BIO káva 100% Arabika s příměsí BIO bylin

Káva Cafézia je tvořena směsí Premium High Grown Washed, kávou certifikovanou BIO a Fairtrade s delikátní sladkou a aromatickou chutí. Cafézia je bohatá a intenzivní káva, která pohladí smysly a stimuluje vaši mysl a kreativitu.

Původ zrn

Naše výběrová 100% Arabika pochází z plantáží Peru a Hondurasu. Kávová zrna té nejvyšší kvality jsou pěstována v nadmořské výšce 1 200 až 1 800 m. Při sklizni se sbírají dokonale zralé červené plody a sběr probíhá výhradně ručně. Následně se káva přímo na plantáži zpracuje metodou tzv. promytí, neboli za mokra. Je to proces, kterým káva získává označení “washed”. Tato metoda vede k lepší kvalitě kávy a aroma, které je bohatší a rafinovanější. Výsledná káva Cafézia je sametová a zralá, vyjadřuje silné aroma komplexu chutí tropického ovoce, květinových vůní a vůně bylinek s osvěžujícím zakončením.

PERU

Peruánská káva se vyznačuje vysokou kvalitou a skvělou chutí. Pěstuje se na východních svazích And ve střední oblasti mezi provinciemi Chancamyo a Satipo. Zde je ještě výjimečně krásná příroda nedotčená člověkem, a proto se na místních plantážích pěstuje dokonale organická káva, která získává certifikáty potvrzující její výjimečnou kvalitu a bezchybnost. Peru se může chlubit největším počtem certifikovaných Rainforest Alliance kávových plantáží na světě.

HONDURAS

Honduraská káva je plná chutí a má příjemné tóny kyselosti. Často jsou její zrna označována jako gurmánská. Roste ve stínu velkých stromů, což ovlivňuje její vlastnosti. I zde probíhá sběr pouze ručně, protože hornatý zalesněný terén neumožňuje používat stroje. V Hondurasu se produkuje pouze káva Arabika.

coffee-caffeine-drink-3911706-pl13mbv9lpmo47z9q3qolecsw4ib0j59pt33i35jn0

Proč pít Cafézii

Jedinečnost

Produkt se stejnou recepturou nikde jinde na světě nenajdete.

Kvalita

Cafézia je vyrobená výhradně z výběrových zrn nejvyšší kvality.

Prémiovost

Kávová zrna pochází z vysokohorských plantáží ve výšce 1200-1800 m. n.m.

Chuť a aroma

100% Arabika s příměsí bylin přináší jedinečný gastronomický zážitek.

Lehkost

Příměs bylin zlepšuje vlastnosti kávy, díky čemuž je pak v porovnání s klasickou kávou mnohem lépe stravitelná.

Kofein s mírnějšími účinky

Díky originální receptuře s bylinkami jsou účinky kofeinu pro organismus šetrnější.

BIO původ

Kávová zrna i byliny jsou pěstované ekologickým způsobem.

Fairtrade certifikát

Při výrobě kávy aktivně podporujeme spravedlivé obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv a šetrnost k životnímu prostředí.

Vhodná pro lidi s různými omezeními

Ocení ji těhotné ženy, osoby s kofeinovou, histaminovou intolerancí, alergiemi, zažívacími potížemi a podobně (v případě pochybností se poraďte se svým lékařem).

Účinky Cafézie jsou vědecky podloženy

Káva Cafézia byla vyvinuta doktorem Tomášem Dobránskym (neurovědec, neuroimunolog a proteinový biochemik), jehož vášní je káva. S využitím svého vzdělání na poli věd se pustil do výzkumu kofeinu v pražené kávě, jeho metabolických drah a účincích na organismus.

Kofein a další látky kyselé povahy, které vznikají pražením kávy, mohou po požití způsobit nežádoucí účinky, které se projevují:
 • třesem,
 • srdeční arytmií,
 • náhlou žaludeční nevolností,
 • pocitem na zvracení,
 • pocením,
 • bolestí hlavy.

Díky unikátní směsi 100% kávy Arabika a pečlivě vybraných BIO bylin jsou účinky Cafézie pro organismus šetrnější a nedochází tak k výše zmíněným nežádoucím potížím. S Cafézií se tak nemusíte vzdávat oblíbeného potěšení ani vy, kterým běžná káva nedělá dobře

Certifikace

Jsme součástí mezinárodní instituce preferující spravedlivý obchod a dodržování lidských a pracovních práv. Naše kávová zrna i byliny jsou pěstované ekologickým způsobem a s šetrností k životnímu prostředí. Cafézia se pyšní certifikací Fairtrade a EU Organic.

 

FAIRTRADE

Fairtrade_logoFairtrade Česko a Slovensko je nevládní nezisková organizace, která sdružuje organizace a fyzické osoby věnující se podpoře myšlenky “fair trade”, tedy spravedlivého obchodu. Fairtrade Česko a Slovensko je součástí Fairtrade International, řádným členem World Fair Trade Organisation (WFTO, Světová organizace fair trade). Značka Fairtrade pak označuje produkt, který splňuje vysoké sociální, ekonomické a ekologické standardy.

 

EU ORGANIC LOGO

Logo_EU_noveDíky tomuto logu lze snadno vizuálně poznat, které produkty vyhovují standardům BIO a byly vyrobeny v Evropské Unii. To umožňuje spotřebitelům snáze rozpoznat kvalitní BIO produkty a pěstitelé je tak mohou nabízet na celém území EU. Inspekční činnost a certifikaci vykonává společnost EKO-Kontrol SK, s.r.o. (SK-BIO-004) v souladu s platnou legislativouZobrazit certifikát

Co odlišuje Cafézii od všech ostatních káv?

Cafézia je více než jen vysoce kvalitní produkt – je unikátní kávou.

Šálek kávy kdykoli

Všem, kteří si chtějí vychutnat šálek kávy kdykoli během dne, po obědě, po večeři nebo před spaním.

Nesnášenlivost na kofein

Pro každého, kdo snížil spotřebu a nebo úplně přestal pít kávu z důvodu nesnášenlivosti kofeinu.

Před i po fyzické aktivitě

Všem sportovcům, kteří se nechtějí vzdát dobré kávy před i po fyzické aktivitě.

Kromě zmíněného uvádíme příklady onemocnění, při kterých člověk nemůže anebo se mu nedoporučuje konzumovat kávu. Však díky jedinečným vlastnostem Cafézie si opět může vychutnat svůj oblíbený nápoj.
 • Vysoký krevní tlak
 • Nespavost
 • Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, Sclerosis multiplex
 • Těhotenství, rizikové těhotenství
 • Alergie a přítomnost histaminové intolerance
 • Kožní choroby
 • Metabolické poruchy související s onemocněním žaludku a střev (Crohnova choroba, střevní polypy, žaludeční vředy, nádorové onemocnění, celiakie, fenylketonurie)
 • Psychické poruchy – úzkost, deprese, psychózy, nespavost
Zpět do obchodu