Věda

Věda 1Tuto jedinečnou směs kávy a bylin vyvinul neurovědec, doktor Tomáš Dobranský v Kanadě. Při zkoumání negativního vlivu kofeinu na lidský organismus se rozhodl k jejich zmírnění využít ověřené účinky ajurvédských bylin. Výsledek byl fantastický a díky němu máte nyní možnost i vy vyzkoušet jedinečné účinky kávy Cafézia. Cafézia je vyráběna firmou Cafézia Kanada ve spolupráci s The Heritage Coffee Company v městě London v Ontariu. 
The Heritage Coffee Company je jedna z nejlepších pražíren kávy v Severní Americe. Díky 30 leté historii využívá výhod špičkové know-how a technologických postupů pražení a balení, které jsou nezbytné pro excelentní kvalitu kávy. Tato společnost nabízí nejlepší prémiové gurmánské kávy z celého světa a zpracovává kávu Fairtrade a BIO původu.

 Podle vzoru kanadské The Heritage Coffee company probíhá pražení Cafézie s přesně identickou recepturou pro evropský trh i v Evropě, a to přímo na Slovensku. Špičkové technologie pražení a balení, mnohaleté zkušenosti odborníků i vášeň a touha zpracovávat špičkový produkt se tu spojuje s odhodláním a euforií přinášet světu kávu nové dimenze.

 

Kvalitní kávová zrna Arabika putují z plantáží přímo do pražírny, kde jsou pražená po malých dávkách a následně ručně balena. Díky pražení v malém množství na základě objednávky je káva vždy svěží a má vynikající chuť. Velký důraz klademe na kvalitu, kterou nám zabezpečují moderní laboratoře. 

 

Můžeme si tak být jistí, že káva Cafézia splňuje nejvyšší kritéria kvality a přináší vám jedinečný chuťový zážitek!

 

CO CAFÉZIA OBSAHUJE?

Naše unikátní směs Cafézia obsahuje 100% kávu Arabiku a pečlivě vybrané byliny

Zrna kávy Arabika jsou pěstována na vysokohorských plantážích Hondurasu a Peru. Následně jsou pražena v malých dávkách, aby si káva vždy zachovala svěžest a čerstvé aroma. Její plnou chuť poté obohatí malé množství vysoce kvalitních bio bylin, které do výsledného nápoje vnáší osvěžující a zdraví prospěšnou změnu. 

Jde o stejné byliny, které se po tisíce let využívaly k udržení zdraví i v ajurvédské medicíně a jejichž léčivé účinky jsou i dnes stále velmi významné. Tyto byliny v kombinaci s antioxidačními vlastnostmi kávy zvyšují prožitek z jejího pití a zároveň poskytují silnou podporu pro váš imunitní systém.

V namleté kávě můžete bio byliny přímo vidět – jsou zde v 2% zastoupení. U zrnkové kávy, aby bylo zabezpečené rovnoměrné zastoupení bylin, je to vymyšlené trochu jinak. Z bylin se dělá výtažek, který je následně aplikovaný ve formě aerosolu na již upražená zrnka.

KÁVA A JEJÍ ÚČINKY

Pražená káva obsahuje látku kofein, jejíž účinky mohou některým lidem způsobovat různé obtíže. 

V krátkodobém horizontu se kofein projevuje pozitivně, protože způsobí nárůst hladiny dopaminu. To je neurologický přenašeč, který aktivuje centrum potěšení v odpovídajících částech mozku a tím zvýší vaši duševní a fyzickou aktivitu. 

Také antioxidační vlastnosti kávy bývají užitečné při onemocněních, která jsou spojena s zvýšenou produkcí volných oxidačních radikálů, například u rakoviny nebo mrtvice. Pozitivní vliv kávy byl rovněž prokázán i při výzkumu chorob souvisejícím s mozkem - Alzheimerově a Parkinsonově chorobě

Někteří lidé však zjistili, že v dlouhodobém horizontu jim kofein způsobuje únavu, bolesti hlavy nebo podrážděnost. To je způsobeno náhlým snížením dopaminu po počátečním uvolnění z tkání. Kromě toho může kofein, ale i další přirozeně se vyskytující kyseliny v pražené kávě, způsobovat nevolnost, pocení i arytmii srdce.

Všechny tyto nežádoucí účinky dokáže káva Cafézia významně omezit právě díky jedinečné směsi bylin, které obsahuje. Pokud chcete snížit příjem kofeinu nebo vám jeho účinky nedělají dobře, je pro vás Cafézie ideální volbou.  

 

BYLINY V CAFÉZII

věda 3

Svízel

Charakteristickou vlastností této byliny je mírný močopudný účinek, což má pozitivní vliv na čištění krve a lymfatický systém. Proto se svízeli připisují detoxikační účinky na lidský organismus a příznivé působení na stav kůže, močových cest a lymfatických uzlin. Bylinkáři tuto bylinu používají ke snížení krevního tlaku a tělesné teploty. Svízel zmírňuje záněty mandlí, jater, vaječníků a potlačuje artritické bolesti. Navíc stimuluje funkci jater a zlepšuje metabolismus a vstřebávání živin.

 

YERBA MATÉ

Yerba maté se celosvětově používá na hubnutí. Svými specifickými vlastnostmi pomáhá štěpit mastné kyseliny, podporuje trávení a tím odbourává tuk uložený v tukových buňkách. Využívá se také při fyzické a mentální únavě, depresích, revmatických bolestech a bolestech hlavy vyvolaných únavou nebo přepracováním. Yerba maté obsahuje prvky jako draslík, hořčík a mangan. Při pravidelném užívání dochází ke zlepšení přirozené bdělosti, soustředěnosti a ostražitosti bez následných nepříznivých reakcích organismu, které jsou běžně pozorované při jiných stimulantech (úzkost, bušení srdce, pocení, průjem). 

 

YZOP

Silný výluh z listů a květů yzopu se používá při zahlenění průdušek, nosu, krku a ke zmírnění zánětu horních cest dýchacích. Zvenku se jeho účinky využívají k aplikaci na modřiny, ke zmírnění otoků a zarudnutí. Esenciální yzopový olej zvyšuje mentální koncentraci a působí jako nervové tonikum. Je také vhodný na podporu léčby nervové vyčerpanosti, úzkosti a deprese.

Zpět do obchodu