Objednávky od 14.4. - 23.4. budou odbaveny až po 23.4. z důvodu dovolené. Děkujeme za trpělivost!

Účinky

účinky1Naše káva v sobě pojí tu nejlepší čerstvě praženou Arabiku s malým množstvím speciálně vybraných BIO bylin - yzopu, yerby maté a svízele. Právě díky jejich vlastnostem dochází ke snížení nebo dokonce úplnému vymizení vedlejších účinků kofeinu a také k neutralizaci kyselých složek kávy. Naše Cafézia obsahuje stejné byliny, které se používají v ajurvédské medicíně už tisíce let. Ty pomáhají udržet tělo v dobrém zdravotním stavu a působí blahodárně na celý organismus.

Ajurvédské byliny jsou od nepaměti populární pro své jedinečné účinky. Jejich léčivé vlastnosti byly známé a využívané domorodým obyvatelstvem Asie a Severní Ameriky. Yzop, yerba maté a svízel v kombinaci s antioxidačními vlastnostmi Arabiky zlepšují efekt působení kávy na organismus, zvyšují její kvalitu a umožní vám si tento nápoj lépe vychutnat. Každá z těchto tří bylin je známá už po celé generace pro své přínosy pro zdraví.

Byliny jsou přidávané do směsi Cafézie v nejvyšší organické kvalitě a jejich množství je přesně vypočtené. Díky svým významným vlastnostem stačí opravdu velmi malé množství, aby se projevily jejich účinky, a přitom byla zajištěná optimální chuť kávy. Množství bylin je tedy ve směsi Cafézie stále hluboko pod povolenými hodnotami, ale jejich blahodárné účinky zůstávají.

Byliny v Cafézii plní dvě základní úlohy:
  • Snižují kyselost uvařené kávy (zvyšují její pH). To znamená, že tato káva nezatěžuje trávení do takové míry jako k tomu dochází u běžné kávy, ba naopak trávení podporuje.
  • Řídí metabolismus kofeinu tak, že snižuje některé jeho nežádoucí efekty, jako je bušení srdce, nadměrné pocení nebo bolest hlavy.

 

Kromě výše zmíněných pozitivních účinků ovlivňují byliny přidávané do Cafézie i další vlastnosti konečného nápoje. V kombinaci s Arabikou zvyšují její antioxidační vlastnosti, což vylepšuje její kvalitu a pozitivně ovlivňuje imunitní systém a metabolismus v lidském organismu.

Díky alkaloidům získaným z přidaných bylin nedochází k překyselení organismu. I kofein, který je vlastnostmi těchto bylin výrazně ovlivněn, pak v lidském těle nezpůsobuje nepříjemné vedlejší účinky jako kofein z běžné kávy. To činí z kávy Cafézie unikátní nápoj svého druhu!  Nadšení milovníci kávy si tak mohou svůj oblíbený nápoj vychutnat ještě víc.

 

Co odlišuje Cafézii od všech ostatních káv?

Cafézia je nejen vysoce kvalitní produkt – je zcela unikátní!

Šálek kávy kdykoli

Dopřejte si tuto kávu kdykoliv během dne. Díky jejímu složení se nemusíte obávat narušení vašeho spánku nebo zažívání.

Nesnášenlivost na kofein

Pokud jste museli snížit příjem kofeinu nebo vám jeho účinky nedělají dobře, je pro vás Cafézia ideální volbou

Před i po fyzické aktivitě

Jste aktivní a nechcete se vzdát dobré kávy před nebo po cvičení, běhání či jakémkoli sportu? Pijte Cafézii.

 

 

Máte-li některé z těchto onemocnění či stavů, je možné, že vám bylo doporučeno přestat pít běžnou kávu. Díky unikátním vlastnostem Cafézie si ale svůj oblíbený nápoj může opět vychutnat! V případě pochybností se obraťte na svého lékaře.

  • Vysoký krevní tlak.
  • Nespavost.
  • Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, Sclerosis multiplex.
  • Těhotenství a rizikové těhotenství.
  • Alergie a přítomnost histaminové intolerance.
  • Kožní choroby.
  • Metabolické poruchy související s onemocněním žaludku a střev (Crohnova choroba, střevní polypy, žaludeční vředy, nádorové onemocnění, celiakie, fenylketonurie).
  • Psychické poruchy – úzkost, deprese, psychózy, nespavost.
Zpět do obchodu